У будь-якому випадку основними критеріями вибору є вартість і якість запірної арматури.  Але висока або низька ціна - це завжди відносне поняття.  Все залежить від фінансових можливостей покупця, наявності або відсутності додаткових функцій ( «наворотів»), іменитості бренду виробника і розмірів мита для імпорту.

Основні відмінності змішувачів

Уже минув той час, коли всі змішувачі були однаковими, тобто, один і той же кран можна було використовувати для ванни, раковини або мийки.  Тобто, це, звичайно, можна робити і з сучасними приладами, але з найпростішими - сьогодні між ними дуже багато значущих відмінностей.

На що звертати увагу в першу чергуЗмішувач врізного типу на борту акрилової ванни

Спочатку потрібно визначитися зі способом установки приладу :

  • Вертикальним - кран встановлений в монтажному отворі раковини.
  • Горизонтальним - змішувач виходить зі стіни (гарячі і холодні трубопроводи приховані в штробах або під гіпсокартоном).
  • Підлоги - монтаж відбувається  так само, як і на заштукатурені стіни, тільки ХВП і ГВП підведені не по стіні, а по підлозі.
  • Врізний - все елементи врізаються на відворот борту акрилової ванни.  У деяких моделей керамічних раковин є додаткові монтажні отвори.
  • Прихований - сюди відноситься установка на відворот борту ванни або раковини і маскування змішуючої частини в стіну.

Примітка.  У деяких домашніх умільців іноді виникає бажання врізати змішувач в стандартну металеву ванну (сталь, чавун) або керамічну раковину.  В принципі, це можна зробити, так сверлиться не тільки метал, але і кераміка, але якщо ви цього ніколи раніше не робили, то краще навіть не намагатися, щоб не завдати критичних пошкоджень ємності.  У всякому разі, спочатку краще потренуватися на ідентичних матеріалах, які не шкода зіпсувати.

Конструкційні відмінності

Змішувачі також відрізняються за конструкцією і способами  регулювання запірної арматури.  Вони бувають:

  • змішувачі одних важелів;
  • двохвентельні;
  • з термостатом;
  • сенсорними;
  • каскадними.

Принцип роботи картриджаДля одноважільних класичних моделей використовують картридж, який ззовні нагадує маленьку діжку, але забезпечену системою розподілу води.  На зображенні показано, як це відбувається: рухома пластина зсувається в одну або іншу сторону, збільшуючи інтенсивність гарячого потоку і зменшуючи або взагалі перекриваючи ХВП, а також навпаки.  Така запірна арматура дуже зручна в експлуатації, але вона практично не підлягає ремонту, так як після розбирання і чищення всі деталі надзвичайно складно підігнати один до одного так, щоб не було течії.  Виходячи з цього, в 99% випадків старі картриджі просто замінюють новими (вони недорогі).

Не менш часто для ванн і раковин використовують двохвентильні змішувачі, де потік гарячої і холодної води регулюється окремо один від одного.  Це можливо, завдяки зміщенню рухомої керамічної пластини відносно нерухомої.  У цих пластинах є однакові отвори у вигляді півмісяця і для максимального напору вони повинні збігатися один з одним повністю.  При обертанні баранчика (бочки, важеля) пластини зміщуються відносно один одного і, природно, натиск стає меншим.  Такий пристрій зручний тим, що його можна розібрати, почистити, а потім використовувати заново, не вдаючись до покупки нової деталі.

Так працює змішувач з термостатомОднім з найбільш поширених у всьому цивілізованому світі змішувачів є модель з термостатом.  Цей пристрій дозволяє забезпечувати подачу води в заданому користувачем температурному режимі.  Крім того, є лінійний ряд моделей, де додатково можна коригувати і натиск струменя.  Саме тому душовий змішувач з термостатом оснащений двома вентилями - для вибору температури та напору.

Зараз світові виробники виготовляють дане обладнання в двох видах - електронному і механічному.  Перший зразок має вбудований інформаційний дисплей, який сповіщає про поточну температуру лінії води.  Такі моделі працюють за допомогою батарейки або мережевого адаптера.

Підіб’ємо  підсумки

 Я  нічого не говоритиму про каскадний  спосіб подачі води, так як це повністю залежить від форми виливу і має в основному декоративне, але ніяк не практичне значення.  Кілька слів з приводу вбудованих змішувачів, де назовні виходять тільки важіль регулювання, перемикач і шланг з лійкою - основна частина запірної арматури захована в стіни.  Ці моделі зручно встановлювати на гіпсокартонну обшивку, під якою є, як мінімум, 3 см порожнього простору і не доведеться довбати цеглу або бетон.