Різні змішувачі для душа - вибирайте на свій смак

Ванни сьогодні все частіше і частіше замінюють кабінами, які прикріплюється до стіни з керамічною плиткою і боксами.  Цілком природно, що тут потрібні змішувачі для душа, хоча вони мало чим відрізняються від такої ж запірної арматури для ванни, хіба що довжиною виливу або його повною відсутністю.  Інтернет-магазин « ArcPalace» пропонує найрізноманітніші моделі цих пристроїв і щоб зробити свій вибір, краще ознайомитися з принципами розподілу подачі води і установки різних моделей таких приладів.

Види душових змішувачівРичажний змішувач для душа без виливу

    Перш за все, слід згадати, що регулювання подачі і змішання води в запірній арматурі може здійснюватися або кран-буксами, або картриджем (вентильні і важільні крани відповідно).  Спочатку подивіться загальну картину класифікації подібних моделей, які застосовуються для душових кабін і боксів:

  • Прості важільні змішувачі.  Такі крани користуються найбільшою популярністю, так як вони зручні в управлінні і відносно недорогі.
  • Класичні вентильні моделі.  Їх частіше вважають найкращими  ті, хто користувався аналогічними пристроями ще до виходу в світ важільних кранів.
  • Зі зливом і без нього.  У душовій кабіні або в боксі злив, як функціональний елемент, не є чимось обов'язковим.  Дехто  обходитися без нього, до того ж в такій збірці змішувач виходить дешевшим.
  • З термостатом.  Ця функція дуже зручна, тому що не доводиться кожен раз регулювати температуру води.  Звичайно, він коштує дорожче звичайних приладів.
  • Вбудовувані.  У боксах на панелі вже передбачена монтажна розетка для таких змішувачів.  У душових кабінах такі пристрої монтують в стіну.

Що таке кран-букса і картридж

 Перш ніж вибрати і купити змішувач для душа, вам не завадило б розібратися в принципах роботи запірної арматури і тоді ви самостійно зможете провести її ремонт.  Картриджі стоять на всіх важільних кранах і регулюють як холодний, так і гарячий потік води одночасно.  На фотографії він зображений в розібраному вигляді, але після осідання солей і лугів (це неминуче в будь-якому випадку) почистити його вкрай складно, тому деталь просто замінюють новою і коштує вона недорого.

Кран-букса може бути з черв'ячною передачею і її ще називають «гумовою кран-буксою», але останнім часом такі варіанти зустрічаються все рідше і рідше.  Зараз для вентильних змішувачів в 98% випадків використовують керамічні кран-букси, як на нижній фотографії.  Її перевага в тому, що керамічні пластини легко очистити від солей і лугів.  Такі крани зазвичай служать дуже довго, якщо при цьому проводиться профілактика.

Вентильний змішувач для душової кабіниПрості вентильні і важільні змішувачі

Такі моделі регулюють потік ХВП і ГВП напівоборотними керамічними кран-буксами за допомогою баранчиків, кубиків і так далі в якості ручок.  Злив у них обов'язково короткий, не більше 100 мм (буває коротшим), щоб не заважав людині, яка приймає душ.  Гнучка трубка в сталевій гофрі і сама лійка-аератор підлягають заміні, так що це можна зробити в будь-який момент у разі потреби.

Моделі з важелем (він завжди один) регулюють воду за допомогою картриджа.  Це зручно тим, що при збільшенні потоку гарячої води, автоматично зменшується кількість холодної і навпаки.  Виходить, що тут не доведеться ХВП і ГВП налаштовувати окремо, щоб домогтися потрібної температури.  Крім того, такі моделі можуть бути або з коротким зливом, або без нього, тобто, якщо хочете купити змішувач для душа недорого, то найкраще підходить другий варіант.

З термостатом

Як уже було згадано вище, такі моделі поводять себе досить економно, так як не доводиться кожен раз регулювати температуру води, виливаючи для цього по 5-6 літрів в каналізацію.  У таких приладів зазвичай є дві регулювальниі ручки - однієї виставляють необхідну температуру на термостаті і фіксують її кнопкою-фіксатором, а іншою- регулюють потік води.  Але в деяких моделях фіксатором можна відредагувати  не тільки температуру, але і потужність потоку.

Вбудовані моделіЧорна модель з термостатом для душової кабіни

Для душових кабін також використовуються вбудовані в стіну душові змішувачі.  У більшості випадків, вони мають термостат, а також фіксацію потужності потоку води.  У деяких моделях потужність струменя регулюється вручну, але це вже на розсуд кожного користувача.  Єдине, що можна сказати, що обидві функції дуже зручні в тому випадку, якщо в будинку є маленькі діти і їм не доведеться проводити регулювання самостійно.