Зовнішній вигляд, це далеко не єдиний чинник,  яким слід орієнтуватися, вибираючи керамічну плитку для ванни. Компанії пропонують великий вибір  кахлю для ванної кімати: від недорогих простих варіантів до авторських дизайнерських колекцій. При такому різноманітті  моделей не дивно і розгубитися. Так якими ж критеріями керуватися, купуючи керамічну плитку?Контрастне облицювання ванної кімнати

Важливість вибору дизайну

Облицювання ванної кімнати керамічною плиткою - це можливість втілити в життя немало стильових рішень. Недаремно  обробники вважають за краще працювати з керамічним покриттям. Але, приймаючи те або інше рішення, не слід забувати, що політ фантазії повинен відповідати доброму смаку.

Існує  декілька закономірностей в оформленні ванн, до яких належить:

  • штучне освітлення може значно змінити сприйняття обробки;
  • вертикальний малюнок створить враження того, що стеля знаходиться дещо вище;
  • підбір керамічного кахлю для ванни залежить від висоти і площі приміщення, темні відтінки візуально наближають предмети і кімната здається  ще меншою, а світлі - видаляють;
  • великий  і яскравий орнамент додасть стіні або підлозі колориту, але зменшить простір;
  • глянцева плитка при продуманому освітленні відбиває предмети і візуально збільшують простір.

Яке рішення обрати?

Безпрограшним дизайном для будь-якої ванної кімнати буде класичне оформлення, при якому верх стіни облицьовували світлим кахлем, а низ - темнішим. Частенько поля розділяють фризом. Для декору зазвичай підбирають теплі, теракотові тони. Можливі і креативні рішення. Це може бути: контраст відтінків, поєднання в елементах декору монотонності з орнаментом. Головне при виборі матеріалу –незабувати про особливості приміщення.

Обробка ванної кімнати зі східними мотивамиЛюбителям Сходу

Для поціновувачів яскравих екзотичних мотивів і витіюватих візерунків сподобається оформлення з використанням східних мотивів. Тут знадобиться кераміка насичених і яскравих тонів. Тобто, тут будуть доречні будь-які основні кольорові гами. Відповідні варіанти кахлю для ванни - кераміка з традиційним східним орнаментом. Це можуть бути різноманітні візерунки і квіти. Також підійде обробка контрастною мозаїчною плиткою для стін і підлоги, а в деяких випадках і стелі (на розсуд господаря).

Інтер'єри в східному стилі  обгрунтовані на поєднанні млості і розслаблення, тому такий вибір завжди доречний для гігієнічного вузла. Але треба враховувати параметри кімнати, інакше замість місця для релаксації можна отримати тісне приміщення, дратівливе своєю строкатістю.

Поціновувачам кантріОблицювання ванної в стилі прованс

Найближче до природи - сільський стиль кантрі. Якщо вас приваблює  скромність, краса польових квітів, золотих пшеничних полів і спокій  водяної гладі, то санвузол у цьому стилі якраз для вас. Вибір кахлю для ванни в цьому випадку нескладний. Переважно, це поєднання м'яких і теплих тонів. Для обробки стін підійде кахель з різними ніжними відтінками. Для покриття  підлоги вибирайте теракотову плитку, адже глянець виглядатиме в такому інтер'єрі недоречно. Сільський стиль- це розмиті, неяскраві відтінки, зістарені  фактури і мальовничі потертості.

Примітка. Слід зазначити, що стиль прованс, який сьогодні досить популярний, це один з різновидів сільського стилю. Напрям грунтований на культурі селянського побуту однойменної області на південному сході Франції.

Важливі технічні характеристики для вибору

У даному випадку підійде будь-яка керамічна плитка з невисокою пористістю або керамограніт, хоча у більшості випадків перевагу віддають глазурованим покриттям. Вони інертні до вологи і не бояться побутових миючих засобів і навіть реагентів - випадково розбита пляшечка з кислотою не завдасть абсолютно ніякої шкоди поверхні кахлю.

Але тут не буде зайвим продумати, що буде краще, кераміка або керамічний граніт? Керамограніт важко свердлиться і розкроюється, тому, якщо вже його і використовувати, то тільки для підлоги, де частенько не доводиться виводити ніякого фітингу або, в крайньому випадку, доведеться вивести склянку з розтрубом від каналізації.

А ось на стінах доведеться робити отвори під сантехнічні розетки для бойлера і змішувачів, виведень на унітаз, біде і пральну машину-автомат. Враховуючи майбутній розкрій і свердління,краще використати керамічну плитку - її набагато легше підігнати за потрібними геометричними параметрами.

Важливо! Крім того, краще використати ректифіковану плитку - у неї ідеальна геометрія периметра. Якщо ректифікат (підрізування після випалення) відсутній, то може бути неспівпадання діагоналей.