Керамічна плитка- це матеріал, який використовується в будівництві ще з часів Стародавнього Риму. При розкопках археологи часто знаходять зразки керамічної глазурованої цегли, яка прекрасно збереглася до теперішніх часів.  Але і в XXI столітті навіть дешева плитка для підлоги може дати фору будь-якому покриттю по зносостійкості, практичності і довговічності.Для підлоги керамічна оздоблення в передпокої (діагональ) і на кухні (килим)

Що слід враховувати

Для того щоб купити плитку на підлогу недорого, доведеться враховувати кілька факторів, куди входить метод виготовлення, ректифікація, тип поверхні, знатність бренду компанії-виробника, податкові мита (якщо це імпорт) і, звичайно ж, накрутки від магазину.  Але не слід економити на технології, так як буде втрачено якість - краще придбай вітчизняний кахель і це обійдеться набагато дешевше.

Технологія виробництва

За методом виготовлення вся  керамічна плитка може бути пресованою (гаряче пресування) та екструдованою.

Метод пресування:

Пресування здійснюється на спеціальному обладнанні (колінно-важільні або гідравлічні преси). Для напівфабрикату з порошків за рецептурою складається робоча суміш.  До її складу входять основні компоненти (легкоплавкі і тугоплавкі глини, коалін) та інші добавки.

В якості наповнювачавикористовують кварцовий пісок, польові шпати, перліт, скло і його відходи, а також різні хімічні реагенти для поверхні.

Біла глина для виробництва покриття для підлоги використовується вкрай рідко, тому що вироби з неї м'якші за своєю структурою.

Метод екструзії:

Під час виготовлення підлогової керамічної плитки методом екструзії, після складання сировинної суміші, тістоподібну масу продавлюють через спеціальний «мундштук» екструдера.

На виході з нього отримують довгу стрічку, сформовану з дотриманням певної ширини і товщини. Надалі цю заготовку нарізають на окремі фрагменти, які направляються на сушку гарячим повітрям, випал і обробку.

Примітка.  Слід зазначити, що недорога плитка для підлоги виробляється саме методом екструзії.

Після випалу може статися лінійна деформація - кахель  розтягується на кілька міліметрів.  Для усунення такої похибки її ректифікують, тобто, підрізають краї, створюючи ідеальний периметр, але ректификат коштує дорожче.  Можна, звичайно, придбати більш дешеву, що не ректифікована, але при цьому доведеться пожертвувати чіткою лінією швів.  У таких випадках бажано використовувати хрестики товщиною 5 мм - великий зазор частково компенсує нерівності.

Укладання бюджетного підлогового покриття

Укладання бюджетного підлогового покриттяМожно також згадати, що виробляється і ручна керамічна плитка для підлоги, ціна якої досить висока через її ексклюзивність.  Такий матеріал відноситься до преміум- класу і може бути виготовлений за ескізами будь-якого художника, зробленим з урахуванням ваших побажань.  Втім, якщо вам хочеться додати в інтер'єр нотку неординарності, але не переплачувати, можна розписати кахель і самому, застосувавши акрилові фарби для кераміки.  Якщо отриманий результат обпалити в духовці, то стійкість намальованих мотивів буде досить міцною, а ваша  керамічна плитка економ -класу перетворитися в "шедевр", який  буде існувати в єдиному варіанті.

Найважливіші характеристики

Основні фізико-механічні властивості підлогового покриття вказуються в нормативних документах.  В Україні зараз діє міждержавний стандарт по ГОСТ 6787-2001.Максимально важливими показниками для вибору плитки для підлоги є:

  • Стираність (зносостійкість).  Навіть в приміщеннях з малою інтенсивністю руху (кухня або ванна) бажано зупинити свій вибір на III класі стійкості.  Кахель IV і V класів застосовується в громадських будівлях.
  • Морозостійкість.  Цей показник важливий, якщо підлоги передбачається укладати в неопалюваному приміщенні або на вулиці (ганок, тераса).  Кількість циклів залежить від такого показника, як пористість, яка визначається ступенем водопоглинання.  Морозостійкою вважається плитка, якщо її коефіцієнт водопоглинання менше 3%.  Властивості морозостійкої і водостійкої  плитки безпосередньо впливають на її вартість.
  • Хімічна стійкість.  Особливо важлива для приміщень, де часто проводиться санітарне прибирання.  Максимальний показник маркується літерами АА, такий матеріал можна використовувати не тільки у ванній кімнаті або на кухні, але і в медичних установах, дитячих садах.

Висновок

Пропонуємо купити недорогу плитку для підлоги в інтернет-магазині «ArcPalace» на цьому сайті.  Якщо потрібна додаткова інформація, звертайтеся через чат або по телефону.