Передує безпосередньому процесу, пов'язаному з облицюванням підлоги, поїздці по спеціалізованим магазинам або ринкам будівельно-оздоблювальних матеріалів.  Щоб купити кахельну плитку під обробку підлог, фахівці спираються на ряд певних правил.

Покриття плитки

Оздоблювальний матеріал, як правило, покривається спеціальною декоративною глазур'ю.  Щоб підлога не була слизькою, щоб виключити травмування, поверхня плитки повинна мати шорстку текстуру.  В іншому випадку, можна легко послизнутися, впавши на тверду поверхню підлоги.

Порада!  По декоративній глазурі плитки досить провести рукою.  Пальці долоні повинні відчувати шорсткість матеріалу.  Така плитка для підлоги буде прийнятним варіантом для обробки підлоги.

Якість матеріалу

Не всі заводи-виробники керамічного облицювання сумлінні в її випуску.  З цієї причини, з різноманітності асортименту в магазині можна легко нарватися на плитку з низькою якістю.  У зв'язку з цим, необхідно дотримуватися ряду наступних правил при виборі того чи іншого кахельного облицювання:

 • Товщина.  Під обробку підходять зразки плитки, з не менш ніж 7 мм завтовшки.  Облицювання має високий опір механічним напруженням, температурним перепадам і підвищеній вологості.  Якщо купити керамічну плитку з меншою товщиною, є ризик, що оброблена підлога, з часом, буде покрита тріщинами.

 • Рівність крайок.  Незалежно, купується кахель квадратний або прямокутний, «геометрія» форми плитки повинна бути в строгих лініях.  На крайках плитки не допускаються хвилеподібні лінії.

 • Текстура на тильній стороні.  Якісна плитка для підлоги зі зворотного боку має сітчасту структуру для надійного укладання матеріалу при облицювальних роботах.

 

Порада!  Щоб купити керамічну плитку з прямими крайками по периметру, необхідно на глазурованій поверхні однієї плитки приставити перпендикулярно другу.  Таким чином, перевіряються всі чотири сторони плитки.  При наявності мікрощілин між притуленими плитками, купувати даний облицювальний матеріал не рекомендується.

Розміри

Важливим критерієм вибору облицювання є розмір плитки.  Поширений її стандарт становить 300 * 300 мм.  Однак, треба бути обережним при виборі того або розміру плитки, відштовхуючись від площі оброблюваного приміщення.  Для малих просторів, які страждають дефіцитом площі, підлогу доцільно покривати мозаїчним кахлем.  Це дозволить оптично збільшити малогабаритний простір ванної кімнати або туалету.

Колір і відтінки

Величезний вплив на інтер'єр санвузла становить вибір кольору і відтінку кахлю, який повинен гармоніювати зі стінами, сантехнічним обладнанням та меблями.  Вибір на користь того чи іншого зразка керамічної плитки пов'язаний з простором приміщення.  У малих побутових просторах, котрі мають достатню квадратуру, підлогу бажано облицьовувати за допомогою плитки світлих тонів.  Такі кольори, «чорний», «коричневий», «фіолетовий», протипоказані до застосування в приміщеннях з площею менше 8-10 кв.  м. Обробний матеріал в подібних колірних варіантах створить гнітюче враження  інтер'єру туалету або ванної кімнати.

Порада!  Якщо виникли сумніви з приводу оптимального кольору керамічного облицювання, варто зупинитися на «класиці» у вигляді білого кольору.  Така плитка доречна при облицюванні підлоги з площею до 3-4 кв.  м.